Zapraszamy na trzecie spotkanie cyklu JOGA W MUZEUM w sobotę 31 lipca w STARYM RATUSZU.

Będziemy praktykować w SALI WIELKIEJ, która wyróżnia się imponującym sklepieniem krzyżowo-żebrowym podkreślającym późnogotycki rodowód Ratuszu.

Po zajęciach będziemy mieć specjalne oprowadzenie po Starym Ratuszu oraz wybranych wystawach Muzeum Sztuki Mieszczańskiej. Zobaczymy romantyczną wystawę lamp naftowych oraz porozmawiamy o nostalgicznej wystawie szkła Horbowego.

STARY RATUSZ to najważniejszy budynek Wrocławia i jednym z najwybitniejszych zabytków późnogotyckiej architektury świeckiej w Europie. Ratusz zaczęto budować w XIII wieku jako siedzibę władz miejskich, wrocławskiego sądownictwa i miejsce gdzie przechowywano klucze do bram miasta. Przez kolejne 250 lat nieustannie go upiększano, powiększano oraz doskonalono, co widać w finezyjnym rzeźbiarskim wykończeniu elewacji. Ratusz ma doskonale zachowany średniowieczny wygląd oraz wystrój wnętrz.

PLAN SPOTKANIA:

Spotkanie zaczynamy o godz. 9.30 zajęciami jogi, które potrwają 75 minut. Podczas zajęć będziemy:

  • łagodnie rozruszać całe ciało (ćwiczyć asany),
  • doświadczać moc oddechu (ćwiczenia oddechowe i koncentracji)
  • poczuć spokój umysłu (uważność jako wstęp do medytacji).

Po zajęciach jogi, porozmawiamy o sztuce, zwiedzimy Stary Ratusz i zostaniemy oprowadzeni po wystawach Muzeum Mieszczaństwa.

Zajęcia będą odpowiednie zarówno dla osób początkujących, jak i dla tych dłużej ćwiczących. Weź ze sobą matę lub ręcznik, coś do picia i otwartą głowę. Dobry nastrój, inspirujące towarzystwo i najpiękniejsze zabytki miasta gwarantowane!

ZAPISY: Liczba miejsc ograniczona, konieczne zapisy mailem: listydo@roselaciko.pl

CENA: 30 zł płatne gotówką w kasie Muzeum. Cena zawiera bilet wejścia do muzeum, zajęcia jogi oraz oprowadzenie muzealne

JOGA W MUZEUM to cykl comiesięcznych spotkań w różnych muzeach wchodzących w skład Muzeum Miejskiego Wrocławia, łączących jogę, sztukę, uważność i odkrywanie lokalnych skarbów muzealnych.

Pierwsze spotkanie było w Pałacu Królewskim 29 maja. Pod tym linkiem znajdziecie krótkie podsumowanie: http://www.roselaciko.pl/joga-w-muzeum-palac-krolewski/

Drugie spotkanie było w Arsenale Miejskim 19 czerwca. Pod tym linkiem krótkie podsumowanie: http://www.roselaciko.pl/joga-w-muzeum-spotkanie-w-arsenale-miejskim/