Po październikowym wyjeździe z Jogą do Albanii – Powrót do Źródła, który był organizowany na Albańskiej Riwierze, zostaliśmy przez Was zachęceni do przygotowania kolejnego wyjazdu, tym razem o trochę innym charakterze.

Wspólny mianownik pozostaje niezmienny, to Albania i Joga, ale tym razem porwiemy Was w tajemnicze Góry Przeklęte, do Parku Narodowego Valbony.

Dolina Valbony leży na około tysiącu metrów wysokości i otulona jest skalistymi górami, których najwyższe szczyty sięgają dwóch i półtysiąca metrów. W sercu albańskich gór odbędziemy praktykę jogi oraz praktykę ciszy. Cisza pomoże nam odzyskać kontakt z sobą, a otoczenie ułatwi nam uziemienie i relaks.

Nazwa Góry Przeklęte mówi bardzo dużo o miejscu do którego się wybierzemy. Życie w tak trudnych dla człowieka okolicznościach przyrody wymusiło na mieszkańcach akceptacje i adaptacje do surowych warunków. Kuchnia jest prosta, woda jest czysta, domy są kamienne, a powietrze orzeźwia. Problemy współczesnego świata wydają się tutaj bardzo odległe.

Do Valbony nie jest łatwo się dostać (Góry Przeklęte), więc przejedziemy przez Kosowo. W tym najmłodszym europejskim kraju zatrzymamy się na obiad i kawę odwiedzając klimatyczną miejscowość – Prizren.

Na wybrzeże natomiast wrócimy przez Jezioro Koman, które doprowadzi nas do ujścia rzeki Shala, która uznawana jest za bramę tych Gór- my zostaniemy tam na noc.

Drugą część naszego pobytu spędzimy w Durres. Durres wśród turystów ma tylu zwolenników ilu przeciwników, my natomiast mieszkamy w tym mieście na co dzień i to tutaj możemy pokazać Wam najlepiej jak toczy się codzienne życie w Albanii. Wybrzeże Adriatyku często przypomina turystom Bałtyk- to prawda, nie jest tak spektakularne i lazurowe jak Morze Jońskie, ale temperatura jego wody w maju jest średnio taka, jak w Polsce w sierpniu 🙂

Durres to również świetna baza wypadowa. To właśnie stąd realizujemy nasze najlepsze wycieczki: Popołudnie w Beracie, Bezdroża 4×4 oraz Tradycyjny Wieczór w Kruji.

Poniżej przedstawiamy Ramowy Program Wyprawy:

Joga: ROZKWITANIE : Kosowo, Góry Przeklęte i Adriatyk

Albania, to dla nas majestatyczna natura i niezwykli mieszkańcy. Miejsce w którym rodzina i wolność są najważniejszą wartością, a decydując się na przekroczenie granicy tego kraju musisz być gotowy na przygodę. Zbaczając z nami z utartego szlaku przygotuj się na doświadczanie, przeżywanie i niezaplanowane wydarzenia. Mamy nadzieje, że jesteście gotowi, aby doświadczać Albańskiej rzeczywistości- uwaga silnie uzależnia!

27.04 Tirana – Wieczór w Tiranie

Program rozpoczyna wizyta w Tiranie, którą będziemy zwiedzać w jej najpiękniejszym i najciekawszym wydaniu – wieczorem. Poza historią, którą poznamy spacerując po stolicy, zaznamy również nocnego życia w rozrywkowych dzielnicach metropolii, co będzie wspaniałą okazją do integracji.

28.04 Kosowo (Prizren) – Valbona

Po porannej praktyce Jogi z Roselą oraz śniadaniu wyjedziemy w kierunku Gór Przeklętych, do Doliny Valbony. Przejeżdżać będziemy przez Kosowo, gdzie w miejscowości Prizeren zatrzymamy się na kawę i obiad. Po dotarciu do gospody czeka nas odpoczynek i wspólna kolacja. Dzień zakończy medytacja prowadzona przez Roselę.

29.04 Valbona

Poranek rozpocznie się praktyką jogi, po której zjemy wspólne śniadanie i rozpoczniemy praktykę ciszy, w której pozostaniemy przez trzy dni. Chętni będą mogli wybrać się na krótki spacer po okolicy. Obiad i kolacja zostaną podane w guesthousie. Dzień zakończymy medytacją.

30.04Valbona – trekking

Dzisiejszy dzień będzie najintensywniejszy. Po praktyce jogi i śniadaniu wybierzemy się wraz z lokalnym górskim przewodnikiem na trekking- pozostając w ciszy. Ścieżka doprowadzi nas na punkt widokowy, z którego można podziwiać zarówno Dolinę Valbony jak i Dolinę Theth. Obiad będzie w formie pikniku. Do guesthouse wrócimy na kolację i wieczorną medytację.

01.05 Valbona

Dzień rozpocznie, tak jak codziennie, praktyka jogi z Roselą, po której zjemy wspólne śniadanie i będziemy kontynuować praktykę ciszy. Chętni będą mogli wybrać się na krótki spacer po okolicy. Obiad i kolacja zostaną podane w guesthousie. Dzień zakończymy medytacją.

02.05 Shala River – Ognisko

Po praktyce jogi i śniadaniu rozpoczniemy wyprawę w kierunku rzeki Shala. Dostaniemy się do portu we Fierzy, gdzie wsiądziemy na łódki motorowe, którymi popłyniemy po Jeziorze Koman, aż do ujścia rzeki Shala, gdzie spędzimy noc. Rzeka Shala zachwyca turystów i jest nazywana przez nich “albańską Tajlandią”. Wybierzemy się na krótki spacer na punkt widokowy oraz zorganizujemy wspólne ognisko nad brzegiem rzeki.

03.05 Durres – wolne

Tego dnia po jodze i śniadaniu wyjedziemy w kierunku wybrzeża. Najpierw po raz kolejny wsiądziemy na łódki by przeprawić się przez jezioro Koman. Po drodze zatrzymamy się na obiad w niezwykłej agroturystyce w regionie Lezha. Po dotarciu do Durres i zakwaterowaniu będzie czas na odpoczynek. Dzień zostanie zwieńczony wspólną medytacja.

04.05 Durres – Berat

Poranek rozpoczniemy od praktyki jogi. Śniadanie będzie podane w hotelowej restauracji. Do Beratu wybierzemy się popołudniu, także pierwszą połowę dnia można przeznaczyć na plażowanie i relaks. W Beracie zrealizujemy nasz kultowy program, podczas którego zwiedzamy teren zamku, odwiedzamy Albańczyków mieszkających w tradycyjnym domu z okresu osmańskiego oraz jemy wspólną kolację w restauracji z najlepszym widokiem na zabytkowa dzielnice. Po powrocie do hotelu odbędzie się medytacja.

05.05 Durres – off-road 4×4

Dzień powitamy praktyką jogi i śniadaniem w hotelu. Następnie porywamy Was na prawdziwą albańską przygodę. Naszymi Land Roverami cabrio zabierzemy Was na Bezdroża Durres 4×4. Odwiedzimy naszą zaprzyjaźnioną rodzinę gospodarzy, gdzie wypijemy kawę po turecku i będziemy ugoszczeni domową rakiją. Następnie trasą offroadową udamy się do rodzinnej winnicy na lunch i degustację, by wyprawę zakończyć na ustronnych plażach Durres. Wieczorem zostanie poprowadzona medytacja.

06.05 Durres – Wieczór w Kruji

Po porannej jodze i śniadaniu będzie czas na odpoczynek i plażowanie. Dopiero późnym popołudniem wybierzemy się do Kruji- historycznej stolicy Albanii. Tam odwiedzimy zamkowe wzgórze z ruinami twierdzy Skanderbega oraz Stary Bazar, na którym będzie można zakupić najlepsze albańskie pamiątki. Następnie udamy się na wspólną biesiadę w zamkowym ogrodzie, podczas której zostaną podane tradycyjne dla regionu potrawy oraz odbędzie się występ lokalnego zespołu folklorystycznego, który zaprosi nas do wspólnej zabawy w albańskim stylu. Tego dnia nie będziemy medytować.

07.05 Departure

Po raz ostatni powitamy dzień wspólną praktyką jogi i śniadaniem. Tego dnia przyjdzie nam wyruszyć w drogę powrotną do kraju, a nasza wspólna przygoda dobiegnie końca.

CENA:

 • 999 eur – dla osób, którzy byli z nami na poprzedniej wyprawie
 • 1025 eur – dla osób którzy wpłacą zaliczkę w wysokości 250 eur do 31.12.2022 r.
 • 1050 eur – od 1.1.2023 r.

W cenie:

 • codzienna praktyka jogi i medytacji z Rosela Ciko
 • opieka pilota z Kaki Tours podczas calego pobytu
 • lokalni przewodnicy podczas wypraw i wycieczek
 • noclegi (1 nocleg w hotelu w Tiranie, 4 noclegi w gospodzie w Valbone, 1 nocleg w gospodzie nad rzeką Shala, 4 noclegi w hotelu w Durres)
 • śniadania każdego dnia
 • pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie) w opcji wegetariańskiej w Valbone oraz nad rzeką Shala
 • obiad w agroturystyce w Lezhe
 • wycieczka do Beratu z kolacją i degustacją w tradycyjnym domu
 • wyprawa Bezdroża Durres 4×4 z lunchem i degustacją
 • wycieczka do Kruji z kolacją, biesiadą i występem zespołu

Cena nie obejmuje:

 • lotów
 • ubezpieczenia
 • obiadów podczas pobytu w Durres
 • alkoholu (poza degustacjami przewidzianymi w programie)

REZERWACJE i ZALICZKA:

Prosimy o wpłatę zaliczki w wys. 250 euro na rachunek w walucie eur

KAKI TOURS Shpk

AL23 2141 2107 0120 6149 7702 0127

 1. Rezerwacja zostanie potwierdzona po wpłaceniu zaliczki na nr konta: AL23 2141 2107 0120 6149 7702 0127 EURO
  SWIFT: UNALALTR
 2. Rezerwacja wyjazdu w cenie 1025 euro dla osób, które do dnia 31.12.2022 roku przeleją na konto organizatora zaliczkę w kwocie 250 euro. Liczy się data wykonania przelewu.
 3. Klient może odstąpić od umowy do 30 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.  Zwrot zaliczki w pełnej kwocie możliwy przy rezygnacji do dnia 31.03.2023. 
 4. Prosimy o wysłanie potwierdzenia wykonania przelewu wraz z danymi na adres: listydo@roselaciko.pl.
 5. Ubezpieczenie turystyczne uczestnicy wykupują we własnym zakresie. Sugerujemy zakup ubezpieczenia turystycznego dla aktywnych (sport) w Polsce.

ZAPISY: Mejlem na adres listydo@roselaciko.pl

Albania, to kraj który lubi zaskakiwać i jest to jedyna rzecz, której należy oczekiwać, należy też dodać, że ulubione powiedzenie Albańczyków to avash, avash co oznaczające powoli, powoli. W związku z tym program lub kolejność realizowania jego punktów może ulec pewnym zmianom- w zależności od warunków atmosferycznych, dynamiki grupy, kondycji oraz uporu lokalnych górali 🙂

W razie konieczności wprowadzenia zmian w programie, zostaną one omówione z grupą, jednak ostateczna decyzja należy do przewodnika.

Zapraszamy my, czyli:

ROSELA CIKO – Jestem certyfikowaną nauczycielką jogi, ekonomistką z wykształcenia, z upodobania pasjonatką nauki, ajurwedy i szeroko rozumianej sztuki. Jestem obywatelką Albanii i Polski, mamą Ignasia. Więcej informacji: www.roselaciko.pl

KAKI TOURS – Jesteśmy lokalnym biurem podróży, stworzonym przez polsko-albańską parą, która od pięciu lat zajmuje się turystyką w Albanii. Na naszych wycieczkach stawiamy na lokalnych przewodników, którzy uzyskali aprobatę albańskiego Ministerstwa Turystyki. Nasi licencjonowani przewodnicy, to Albańczycy mówiący biegle w języku polskim, co pozwoli Wam poznać Albanię od strony lokalnych mieszkańców bez bariery językowej. Dzięki temu mamy pewność, że jesteście pod opieką profesjonalistów. Wszystkie informacje na www.kakitours.com