Zapraszam na wyjątkowy warsztat pranajamy, w którym będziemy pracować z siłą oddechu w bezpieczny i skuteczny sposób. To warsztat dla każdego, kto chce dostrajać się do swojego oddechu, żeby uwalniać jego potencjał uzdrawiający.

Regulowanie oddechu i świadoma z nim praca od tysiącleci jest częścią jogi. Prana znaczy „siła życiowa” a jama „ujarzmić” tę siłę. Pranajama jest praktyką, która ma na celu uwolnienie przepływu oddechu, uspokojenie układu nerwowego i zwiększenie witalności.

Praktyka pranajamy jest piękną i głęboką praktyką, dostępną dla każdego, lecz wymagającą dużo uważności i przewodnictwa doświadczonego nauczyciela. Podczas naszego warsztatu będziemy się uczyć:

– obserwować oddech

– wydłużać i wyrównać oddech

– wspierać naturalny potencjał uzdrawiający oddechu poprzez stosowanie prostych, skutecznych i bezpiecznych technik oddechowych.

Współczesna nauka potwierdza pozytywny wpływ praktyki pranajamy a parametry komory normobarycznej pomogą nam pogłębić i utrwalić efekty pranajamy.

Liczne badania pokazują, że praktyka technik oddechowych spowalnia i pogłębia nasz oddech, przez to zwiększa się pojemność płuc oraz ilość tlenu w organizmie, co znacząco redukuje objawy stanów zapalnych, zmniejsza poziom prozapalnych biomarkerów oraz obniża ryzyko występowania chorób płucnych.

Ćwiczenie pranajamy stymuluje nerw błędny, obniża poziom stresu, wspomaga regenerację i uzdrawiania ciała.

Głębokie wdechy i wydechy masują i poprawiają dokrwienie organów wewnętrznych, oczyszczają je z toksyn i produktów przemian, stymulują pracę układu trawienia oraz poprawiają perystaltykę jelit. 

Wiele z ćwiczeń oddechowych bezpośrednio stymuluje ośrodki wydzielania hormonów (nadnercza, jajniki oraz tarczycę), wspomagając ich do równowagi. Równowaga hormonalna z kolei wpływa na pracę mózgu w obszarze odpowiadającym za reakcje emocjonalne, pamięć, rozwagę i funkcje kognitywne.

Cena: 180 zł płatne przy recepcji

Termin: Sobota 12.09.2020 godz. 15

Zapisy: Mailowo info@lifechamber.pl lub telefonicznie +48 882 119 728. Liczba miejsc ograniczona

Miejsce: Life Chamber, ul. Czajcza 19

Komora normobaryczna to innowacyjny, bezbolesny oraz bezinwazyjny sposób dostarczania i przyswajania przez organizm większej ilości tlenu, niż może on wchłonąć podczas oddychania naturalnym powietrzem atmosferycznym.

Komora normobaryczna pomaga znacząco zwiększyć poziom tlenu w organizmie. Zawartość dwutlenku węgla w powietrzu w pomieszczeniu normobarycznym wynosi od 0,5 do 2%. Jest to ok. 70 razy więcej niż w naturalnych warunkach atmosferycznych. Podwyższona zawartość dwutlenku węgla we krwi sprzyja przyswajaniu tlenu przez organizm.

Aby zapobiec naturalnemu rozpadowi komórek ludzkich, a tym samym przedłużyć ich życie, do wnętrza komory dodawany jest cząsteczkowy wodór, którego jest od 10 do 20 tysięcy razy więcej niż poza komorą. Podwyższone ciśnienie atmosferyczne, wynoszące 1500hPa, sprawia, że tlen przenika przez tkanki i dociera do miejsc, które w normalnych warunkach potrafią być mocno niedotlenione.

Warunki panujące w Life Chamber znacznie bardziej sprzyjają ludzkiemu organizmowi niż te panują obecnie na Ziemi. Dzięki terapii normobarycznej możliwe jest lepsze przyswajanie tlenu przez komórki organizmu człowieka. Rany goją się szybciej, proces starzenia się diametralnie zwalnia oraz zwiększa się produkcja ilości komórek macierzystych, które są wykorzystywane w procesach regeneracyjnych tkanek i narządów. Jest to kluczowe do odbudowy naszych organów i usprawnieniu ich działania. Life Chamber daje nam warunki najbardziej sprzyjające zdrowiu i długowieczności człowieka. Więcej informacji na www.lifechamber.pl

O mnie: Nazywam się Rosela Ciko, jestem certyfikowaną nauczycielką jogi. Praktykuję jogę od 2006r., od 2012 r. prowadzę zajęcia i warsztaty jogi.

Joga dla mnie jest autentyczną praktyką, dostępną dla każdego, która pomaga nam znaleźć równowagę pomiędzy ciałem, oddechem i umysłem. Zasady jogi są bardzo uniwersalne, ale opierają się na indywidualnym podejściu do ich stosowania. Dlatego podczas zajęć zawsze dużo uwagi zwracam na indywidualne predyspozycję każdej osoby, dostosowując pozycję do potrzeb i celów osób ćwiczących.
Na zajęciach dzielę się merytoryczną wiedzą, osobistym doświadczeniem oraz praktycznym zastosowaniem pozycji jogi. Ale przede wszystkim chcę pokazywać radość i kreatywność praktyki, bo joga to znakomity sposób by wzmacniać swoje ciało, cieszyć się zdrowiem oraz uzyskać życie w harmonii ze sobą. Więcej o mnie na www.roselaciko.pl